Rouška za ouška

Napsal Marja (») v úterý 24. 3. 2020, přečteno: 2063×


Článků o koronaviru je na internetu v současné době již dost. Je nedostatek roušek, gelů a rukavic. Roušky tedy šije celé Česko. 



Když k nám začaly prosakovat první informace o koronaviru v Číně a všude na fotografiích byli vidět Číňani v rouškách, dokonce jsem narazila na obrázky, kdy měli barely od vody na hlavě, v rukavicích chodili nakupovat,... Říkala jsem si, ti se asi úplně zbláznili. Česká vynalézavost na sebe nenechala dlouho čekat a začaly vznikat vtipy, kterým jsem se i já zasmála a přiznám se, že jsem pár z nich dala i like na facebooku. 

Lek

A kde jsme dnes? Jsme na tom úplně stejně, jako oni před pár měsíci. Jen se přiblížím k jakékoliv lékárně, již venku je vidět ohromná cedule, kde se dočtu, že roušky, rukavice a gely nejsou. Super! Takže potřebuji barel na vodu, abych si do něj strčila hlavu! 
Rousky_3

Vyrobili jsme tedy s manželem první roušky z toho, co dům dal a vydali se na nákup potravin. Tam narazíme na unavené prodavačky. Všechny se těšily na víkend po náročném týdnu. Den předem skládaly 21 palet.  A co si zasloužily? Prý jen nadávky, že nemají tohle a tohle. Vždyť prodavačky za tuto situaci nemohou! Opravdu potřebujeme mít všichni doma 20 kg mouky?  

Musíme být optimištičtí! Nehltejme všechny negativní zprávy, které na nás chrlí internet a zprávy. Určitě bychom měli vědět, co se dějě a dodržovat nařízení vlády, ale sedět celý den u televize a bát se toho, co přijde? Má-li to tak být, prostě to přijde. Pokud máte zahradu, jděte se projít a nadýchejte se čerstvého vzduchu! Jaro je přeci tady!

A pokud potřebujete zaměstnat hlavu, šijte roušky! Určitě se ve vašem okolí najde spousta lidí, kteří je potřebují. Za sebe mohu rovnou jmenovat důchodce. Jak jsem zmiňovala, roušky jsme vyrobili z toho, co dům dal. Rozstříhali jsme strará trička, stáhli z internetu postup se střihem a po pár nezdarech, chrlíme jednu za druhou. Do galanterie pro gumičky jsem vůbec nešla, protože ze zpráv od známých vím, že nejsou. Šijeme tedy i tkaničky na zavazování. 
Stroj_2


R













---------------------------------------------------------------------------
Obrázky: www.blesk.cz, www.facebook.com,

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a pět