Exotický svatební obřad - aneb svatba v zahraničí

Napsal Marja (») ve středu 11. 2. 2015 v kategorii Svatby, přečteno: 4016×
545758-10200710665948278-1887189299-n.jpg

Další zajímavý rozhovor, který jsem si pro Vás připravila, byl s mojí super  kamarádkou Míšou. Míša se chtěla vyhnout předsvatebnímu stresu a nechali se - nyní již s manželem - oddat v zahraničí.
1) Míšo, kde jste se konkrétně brali?

574524-10200710716109532-1934123472-n

Bylo to na krásném thajském ostrově Koh Samui.2) Jak dlouho jste tuto svatbu plánovali, byla příprava v něčem složitější, než ta klasická česká?

V srpnu jsme si koupili letenky (současně se zrodil i tento nápad, teda - nápad už byl delší dobu, ale konečně se vyskytla příležitost jej uvést v realitu) a v únoru byla svatba. Jiné to bylo v tom, že jsme museli zařídit spoustu administrativních věcí okolo a hlavně si udělat časový harmonogram, protože kromě Thajska jsme navštívili i Kambodžu, Vietnam a Katar.

Důležité bylo stanovit si termín svatby a nechat si jej potvrdit agenturou. A pak také to, aby se vše vyvedlo dle plánů. Musíte myslet i na takové detaily, aby se vám šaty vlezly do kufru smile. Je to zcela odlišná příprava než ta klasická, česká.3) S těmi šaty jsi mě dostala. smile Předpokládám, že Vám tuto svatbu organizovala nějaká agentura. Můžeš nám říci - která?

Ano, byla to thajská agentura, pro zájemkyně to jsou tyto stránky: http://www.samuiwestcoast.de/wedding/wedding_english.htm Realizují asi tři typy svateb. My jsme měli hned od začátku jasno – svatbu na pláži.

Ale vím, že existuje spousta dalších agentur, které vám zrealizují svatbu v zahraničí dle požadavků. Nalezla jsem i několik českých agentur.4) Doporučila bys ji ostatním nevěstám nebo bylo nějaké ALE?

 

Určitě doporučila! Byli jsme opravdu velmi spokojeni, vše proběhlo přesně dle dohody. Jen upozorňuji, že hned po rezervaci termínu jsme hradili deposit (bylo to asi 3.000,- Kč), který byl nevratný. A také poplatek za to, že jsme nebydleli přímo v tom hotelu, který nám uspořádal obřad (bylo to asi 1.500,- Kč).5) Předpokládám, že proběhla i nějaká schůzka s nějakou agenturou v ČR. Jaké věci jste na ní rozebírali?

Protože vše bylo realizováno výhradně přes thajskou agenturu, komunikovali jsme pouze prostřednictvím emailu v angličtině. V počátku jsem oslovila pár agentur s poptávkou, a pokud si dobře pamatuji, zaujala mě nejvíc ta, která odpověděla jako první. V excelovské tabulce poslali veškeré služby, které nabízeli, a já byla nadšená. Příjezd na slonovi, přítomnost slůňátka, samozřejmě květinová výzdoba, fotograf, video, hudba za přítomnosti tří thajských muzikantů, manikúra, make – up pro nevěstu, účes. Po obřadu byl v nabídce svatební dort, šampaňské, balonky štěstí, ohňostroj, thajská ohňová show, profesionální diskotéka s DJ... nabídka byla opravdu velmi pestrá.

Samozřejmě tomuto všemu předcházela ta oficiální část v podobě návštěvy české ambasády v Bangkoku a překladatelské agentury, překlad dokumentů do thajského jazyka a další oficiality...agentura vám se vším pomůže.

 

 


6) Přes jakou cestovní kancelář jste odlétali? Bylo toto také v režii svatební agentury nebo jste si "cestovku" zařizovali sami?

Všechny cesty si zařizujeme sami, tzn. objednáme si letenky plus hotel a sami si připravujeme harmonogram cesty. V tomto případě to nebylo jinak. Objednali jsme letenky a od toho se odvíjelo vše ostatní.7) Přesuneme se nyní na den příletu do exotické země. Za jak dlouho, po vašem příletu, se konala svatba?

 64456-10200710661748173-2064878625-n

Do Bangkoku jsme dorazili 2. února. Konkrétně na ostrově Koh Samui jsme byli týden a svatba se konala čtvrtý den.8) Kdo vám pomáhal se svatbou už přímo v zahraničí (po Vašem příletu). Delegát nebo český svatební koordinátor?

Protože vše bylo dohodnuté předem, a na ostrově Koh Samui proběhla před obřadem jedna informativní schůzka, více již nebylo třeba.9) Jak probíhal Váš svatební den? Kdo se staral o nevěstu, kdo o ženicha? Kdo tě vůbec vedl k oltáři?

 533100-10200710677988579-2124539219-n

Vše si živě vybavuji smile. Už od probuzení jsem měla ten krásný pocit, to zvláštní mrazení, když se na něco těšíte a jste zvědaví, jak to bude probíhat. Ráno jsme si dali výtečnou snídani, pak jsme si šli zaplavat do moře, na oběd a ve 14:00 hodin jsme vyrazili na skútru směr hotel Lipa Lodge. Na místo jsme přijeli o půl hodinky dříve, a tak jsme měli spoustu času se vydýchat a načerpat síly. V 15:00 se nás ujal recepční a odvedl nás do apartmánu, který pro nás vyhradili. Po chvíli dorazila milá Thajka, která mě načesala a nalíčila, pak nám pomohla do šatů. Měla jsem strach, že se všechno za hodinu a půl nestihne, ale dokonce jsme skončili ještě o pár minut dřív.

Bílá písčitá pláž, všude květiny - výzdoba okolo byla dokonalá. V 16:30 začal obřad, který byl připraven kousek od pláže. Oddávající pronesl krátkou řeč, poté zaznělo od každého zvlášť YES I DO a následovala výměna prstýnků a samozřejmě první novomanželský polibek. Manželovi jsem nasadila prstýnek na špatnou ruku, ale to proto, že mi ji nastavil a já to nekontrolovala. Vlivem horka nešel několik dní sundat. Focení bylo skvělé, fotograf se nám opravdu věnoval a byl moc milý. Dokonce jsme se dočkali i západu slunce. Jediné mínus bylo to, že bylo strašné vedro. Po hodinovém focení jsme se převlékli, od fotografa si vybrali fotky, které chceme umístit na pohlednice a frčeli jsme zpátky do našeho hotelu. Večer jsme si zašli na romantickou večeři a na procházku.10) V jakém jazyce probíhal obřad? Musím umět anglicky nebo je přítomný překladatel?

 295653-10200710689468866-1407354085-n

Obřad probíhal v angličtině, dokumenty jsme dostali předem, v podstatě je to o tom, že nevěsta řekne YES I DO, ženich také. Ale pro zorganizování a celkovou atmosféru si myslím, že anglický jazyk potřeba je. Samozřejmě agentury nabízí také překladatele, kdo tedy neumí anglicky, ať se určitě nenechá odradit smile.11) Jak dlouho trval obřad a kdo všechno byl přítomný?

 318238-10200710666388289-1963108417-n

Obřad trval přibližně 10 minut a kromě nás tam byl ještě thajský oddávající. A také fotograf.12) Kdo byli vaši svědci a kdo vám je zajistil?

Svědky nám zajistila agentura, většinou to bývají zaměstnanci hotelu.13) Po obřadu jste měli nějakou svatební hostinu?

 35465-10200710660508142-208511034-n

Protože se zde brzy stmívá a ubytování jsme měli asi 30 km od místa obřadu, po focení jsme frčeli na motorce zpátky do našeho hotelu, kde jsme si užili romantickou večeři při svíčkách za šumění moře. 14) Byla svatba uznána v ČR, tudíž měla právní platnost, nebo jste se museli v České republice vzít znovu?

Ano, svatba byla v ČR uznána, ale je to velmi zdlouhavý, administrativně náročný proces. Proto všem, kteří o svatbě v zahraničí uvažují, doporučuji, ať si najdou na internetu, co vše je potřeba zařídit, aby pak nebyli zklamáni z toho, co všechno to obnáší. Legalizace svatebního obřadu v České republice trvala přibližně jeden měsíc. Navštívili jsme zvláštní matriku v Brně, k vyplněným formulářům bylo nutné přiložit oddací list, který musel být přeložený do českého jazyka. Do jednoho měsíce nám byl vystaven český oddací list.15) Kolik vás taková svatba stála?

Když budu počítat vyloženě jen obřad na pláži (výzdoba, líčení a česání, fotograf, pohlednice,...), přeložení dokumentů do thajského jazyka a jejich ověření, přibližně 30.000,- Kč.  Plus prstýnky, šaty....16) Na závěr nám popiš své pocity z této svatby. Předpokládám, že tohoto kroku nelituješ. Můžeš ji třeba doporučit ostatním budoucím nevěstám?

Rozhodně nelituji! Bylo to nádherné a romantické. Jako v pohádce. Skvělou společnost nám dělal úžasný francouzský fotograf Laurent, který naštěstí mluvil anglicky a byl moc příjemný, focení s ním byla pohodička. Určitě bych takovou svatbu ostatním nevěstám doporučila, ale není to úplně pro každého. Je nutné vzít v potaz i to, jak bude reagovat rodina. Spousta známých mi řekla, že by jim tento krok jejich rodiče neodpustili. Nám se tohle ale naštěstí nestalo. A pokud tento nápad někdo bral jako nepříjemné překvapení, pevně věřím, že nám už je odpuštěno smile. Je nutná odvaha a odhodlání. A hlavně, brali jsme se po 11 letech, a to už možná ani někteří nedoufali, že se vůbec někdy vezmeme. Svatba je hlavně o dvou aktérech a my jsme si ji zařídili přesně podle svých představ. Blízkým a známým jsme tento okamžik po návratu do ČR přiblížili alespoň fotkami. Máme fantastickou vzpomínku, která nám zůstane navždy. Vše proběhlo bez stresu a spojili jsme svatbu zároveň se svatební cestou a dovolenou.

Svatba v ráji má své osobité kouzlo a na tento nezapomenutelný zážitek vzpomínáme moc rádi.


Maruško, já Ti moc děkuji za milé otázky a budu ráda, pokud někomu tento rozhovor pomůže v tak důležitém rozhodnutí. Pro případ soukromých dotazů jsem k dispozici na emailu im.ak@seznam.cz .


Míšo, i já Ti děkuji za zajímavý rozhovor, moc si vážím toho, co jsi pro mě udělala. smile


A ZÁVĚREM?

Ani nemám co říci. smile  Míša a její Michal jsou spolu již hodně let, svatbou jen spečetili své štěstí. Ale myslím si, že bych mohla prozradit takovou malou perličku na závěr - Míša se s Michalem seznámila přes chat. Takže Vy, kteří stále této formě seznámení nevěříte, zkuste to!

Míšo a Míšo, přeji vám oběma hodně štěstí!!!


Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a šest