Význam smajlíka v mobilu a na papíře

Napsal Marja (») ve středu 28. 12. 2022 v kategorii Střípky z minulosti, přečteno: 96×
dopis.png

Období ručně psaných dopisů je již asi bohužel za námi. Říká se však, že nic nevyjádří  naše opravdové pocity lépe než slova psaná rukou. Své emoce musíme slovem tak detailně a přesvědčivě popsat, aby čtenář na druhé straně pochopil, jak se cítíme, jak nám je. Nemůžeme se schovat za žádného smajlíka ani nemůžeme spoléhat na žádný gift, kterým své pocity v dnešní době vyjadřujeme díky pár kliknutím na svém mobilu. Ano, je to rychlé, ale ten, kdo zažil ručně psané dopisy, může zastávat ten názor, že jeden takto poslaný gift jako přání na Vánoce, je přání odbyté a neupřímné. 

 

 

Dostal se ke mně dopis, který je sice psaný na počítači, avšak pevně věřím, že jeho prvotina vznikla právě díky peru a bílému papíru. Mluvím o "dopise tátovi", který  byl zveřejněný  v píseckém deníku. Když znáte osobu, které je tento dopis adresován a sama tato osoba se vám tímto dopisem přijde pochlubit, začtete se. Nejdříve asi ze slušnosti, přeci jen nás dělí dvě generace. Ale po přečtení pár řádků mě obsah vtáhl dovnitř a já musela dočíst až do konce. Asi v polovině článku začaly vyplouvat na povrch moje emoce, které jsem krotila jen horko těžko. Dojemnější vyznání  tátovi jsem asi ještě nečetla. Částečně mi připomněl moje dětství, které bylo trošku jiné, avšak na něj také ráda vzpomínám.

 

 

Abych vám blíže představila osobu, které se článek týká, tak se jedná o mého kolegu. Je to člověk, který by již plnými doušky mohl několik let užívat důchodu, ale i přes svůj pokročilý věk je stále velice pracovně aktivní. Jedná se o velice slušného člověka, který má vytříbené chování a velice rád vypráví o svém životě. Jeho věk byste mu nehádali, o to se s vámi klidně vsadím. Líbí se mi, že je v dopise nazýván taťuldou a jeho žena maminkou. Nikdy se mi nelíbilo, když moji vrstevníci volali na rodiče mámo a táto. Pro mě to vždy byli, jsou a budou mamka s taťkou. A když se stali prarodiči, jsou babičkou a dědečkem. To máme s autorkou opravdu hodně podobné.

 

 

A stejně jako pisatelka, která zde má skromnou prosbu na závěr,  i já si přeji stejnou věc. Jakou? 

 

Pro přečtení dopisu klik na obrázek.

 

Dopis_3

 

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a dvě